jun 122014

Vabilo

Zdravo,

20. junija 2014 v veliki predavalnici D1 (dekanat) Biotehniške fakultete v Ljubljani organiziramo mednarodni simpozij na temo matičnih celic z naslovom »Stem Cells Plasticity«. Rdeča nit simpozija bodo moderni pristopi v raziskavah in najnovejša odkritja (še neobjavljena) na področju raziskav matičnih celi ter njihovega terapevtskega potenciala.

Močan poudarek bo na epigenetski in post-transkripcijski regulaciji “plastičnosti” matičnih celic, torej njihovega razvoja in diferenciacije. Na dogodek smo povabili številne mednarodno uveljavljene znanstvenike:

• Micha Drukker,
    Elke Glasmacher in
    Carsten Marr
     (vsi Nemški nacionalni raziskovalni center za zdravje in okolje, Helmholtz Zentrum München),
  • Ivan Bedzhov (Cambridge University),
  • Derk ten Berge (Erasmus Medical Center, Rotterdam Erasmus University),
  • Lars Dölken (Cambridge University),
  • Leonie Ringrose (Institut za molekularno biotehnologijo Avstrijske akademije za znanost),
  • Yoav Soen (Weissman Institute of Science, Izrael),
  • Stefan Stricker (Univesity College London),
  • Tomaž Curk (FRI, UL),
  • Peter Dovč (BF, UL),
  • Boris Rogelj (IJS in FKKT UL)
  • Irma Virant-Klun (KCLJ)
  • 20 podoktorskih in doktorskih raziskovalcev iz Münchna, Londona, Kyota in New Yorka.

Ker želimo obogatiti študijski program biotehnologije in drugih naravoslovnih ved je udeležba na dogodek za vse obiskovalce brezplačna! Vseeno pa je potrebna prijava na http://cellomix.com/conference2014/

Namen dogodka je doseči nova povezovanja med slovenskimi ter tujimi znanstveniki ter omogočiti zlasti študentom neformalno druženje ter navezovanje stikov z vabljenimi gosti.

PROGRAMInfo_StemmCells_Plasticity

Pred predavalnico bodo predstavljena nekatera slovenska biotehnološka podjetja, kar je lepa priložnost za mreženje med bodočimi delodajalci.

Upam, da se vidimo!

Ekipa Stem Cells Plasticity