feb 282014

siteoff0

Za študente, ki želijo študirati v Franciji, obstaja več vrst štipendij :

- Štipendije Erasmus+

Evropska univerzitetna izmenjava Erasmus+ je najbolj popularna med vsemi oblikami štipendij. Slovenski študenti lahko odidejo v Francijo na izmenjavo za obdobje od 3 mesecev do 1 leta po zaključenem prvem letu univerzitetnega študija.

Več informacij na spletnih straneh v slovenščiniali v francoščini.

- Štipendije Francoske vlade

Francoski inštitut v Sloveniji objavlja razpis za podelitev štipendij francoske vlade za študijsko leto 2014-2015.

Ponujamo vam 3 vrste štipendij:

• štipendije za 10-mesečno bivanje študentov starih do 30 let v Franciji, v okviru študija na stopnji Master 2;
  • štipendije za kratko 1 do 3-mesečno raziskovalno bivanje študentov starih do 35 let v Franciji, v okviru doktorskega ali post-doktorskega študija.
  • štipendije za podiplomski študij v somentorstvu, ki omogočajo podiplomskemu študentu (stopnja doktorat), ne glede na področje raziskovanja, opravljati raziskave obenem v okviru francoske izobraževalne in/ali raziskovalne inštitucije ter slovenske izobraževalne in/ali raziskovalne inštitucije (predvidena so 3 bivanja po najmanj 4 mesece v skupnem času 3 let).

Ta razpis je namenjen slovenskim študentom in mladim raziskovalcem, ne glede na področje študija ali raziskovanja.

Francoski inštitut v Sloveniji sprejema prošnje za štipendije Francoske vlade (BGF) do vključno 15. aprila 2014.

Za več informacij: